Wszystko o potencji

13 marca 2015

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie seksualne

Pozyskaj wiedzę na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje klejnoty, bowiem sposobna troska im poświęcona zapewni ci zdrowie i kondycję seksualną na długi czas.

Testosteron nadzoruje

Najważniejsze transformacje, przez jakie przechodzi twoje ciało, powodowane są przez testosteron oraz wahania jego ilości w ciągu całego życia.

Na początku w brzuchu matki

Sposób połączenia się chromosomów płci w pary decyduje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec albo jako levitra dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeżeli embrion jest płci męskiej, wówczas chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te powstające w płodzie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Okres dojrzewania płciowego lub inaczej pokwitania

U chłopców pokwitanie to czas, w którym występuje progres drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się między 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) ożywiają tworzenie testosteronu w jądrach. Nagłe podniesienie poziomu testosteronu prowadzi do różnych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Wiek dojrzały
W okresie, gdy mężczyzna przeżywa swój okres dojrzałości, cały czas trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to efekt działania testosteronu. Innym objawem działalności testosteronu jest porost włosów w różnych częściach ciała. Testosteron normuje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj kamagra

Brak komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.